غذای طوطی در جنگل چیست؟

غذای طوطی در جنگل چیست؟

حال سوال این است که طوطی ها غیر از دانه در جنگل چه چیز دیگری می خورند؟ شاید بیش از ۵۰ غذای مختلف! در ادامه غذاهای رایجی را که طوطی‌ های جنگل دوست دارند بخورند معرفی می کنیم. همچنین به مقایسه خوراکی طوطی‌ های خانگی و طوطی هایی که در طبیعت زندگی می‌ کنند خواهیم پرداخت.

طوطی ها چه غذاهایی می توانند بخورند؟

طوطی ها در بیشتر رژیم غذایی خود از گیاهان، گل ها، غلات، آجیل، دانه ها و حشرات استفاده می کنند. در اکثر موارد همه چیزخوار هستند و از ترکیبات غذایی گیاهی و حیوانی لذت می برند. عاشق سبزیجات، میوه ها و شهد هستند، اما انواع خاصی از میوه ها حفره ها یا هسته های سمی دارند که طوطی ها نباید مصرف کنند. مثلا هسته های زردآلو، گیلاس، هلو و گلابی دارای سطوحی از سیانید طبیعی هستند که می ‌تواند به سرعت این پرندگان را از پا در آورد.

لیستی از گیاهان و غلاتی که طوطی ها می توانند بخورند عبارتند از:

  • سیب – زردآلو (به استثنای هسته) – چغندر – هویج – پیازچه – ذرت – انگور – تره فرنگی – کلم بروکلی – قارچ – انبه – پاپایا – مرکبات – انار – گوجه فرنگی – کدو سبز – سیب زمینی های شیرین.
  • بادام ها – جو – آجیل برزیلی – برنج قهوه ای – دانه های قناری – زیره – غلات و حبوبات – جو دوسر – دانه کدو تنبل – دانه های کنجد – ذرت خوشه ای – تخمه آفتابگردان (در حد اعتدال) – گندم.

لیستی از حیواناتی که طوطی ها در جنگل می خورند عبارتند از:

تخم پرنده، ملخ ها، بچه های جوجه ریزی، مارمولک ها، کرم های خوراکی، جوندگان، حلزون ها و موریانه ها.

آیا می دانید غذای طوطی سبز چیست؟

طوطی ها چگونه در جنگل غذای خود را جمع آوری می کنند؟

با منقار و پنجه های خود به شکار و جمع آوری غذا می پردازند. هنگامی که طوطی ها برای شکار حشرات می روند، حشرات را با چنگال یا منقار خود می گیرند یا طعمه خود را تا حد مرگ نوک می زنند. همچنین می توانند حشرات را با پنجه زدن در خاک پیدا کنند و با حس بویایی قوی خود می توانند حشرات در حال پرواز را نیز تشخیص دهند.

طوطی ماکائو در حال خوردن غذا روی درخت سبز

شاید تعجب ‌کنید که طوطی ‌ها چگونه قبل از خوردن، پوسته‌ ها را از دانه ‌ها جدا می‌کنند؟ فک پایین آنها، بیشتر کار را انجام می‌دهد. در حالی که یک دانه را در منقار خود نگه داشته اند، پوسته توسط فک پایین نیشگون گرفته و ترک می خورد. پوسته بذر را جدا کرده و دور می اندازند زیرا برای سلامت طوطی مضر است.

غذای طوطی های خانگی

طوطی هایی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند باید دو بار در روز تغذیه شوند. آنها غلات، سبزیجات، آجیل، دانه ها، میوه ها و سبزیجات را می خورند. باید دو بار در روز به طوطی انواع غذاها، پخته یا خام، غذا بدهید.

معرفی محصول: خرید غذای طوطی

اینکه طوطی چقدر می تواند غذا بخورد به اندازه آن بستگی دارد. پرندگان کوچکتر معمولاً وعده های یک قاشق چای خوری یا کمتر را می خورند. طوطی های بزرگ می توانند به اندازه یک قاشق غذاخوری، غذا بخورند.

طوطی سانان عاشق سبزیجات پر برگ مانند: اسفناج و کلم پیچ است، اما شما باید از طوطی خود در برابر خوردن برگ های گیاهان خانگی محافظت کنید. بررسی کنید که گونه گیاهان آپارتمانی شما برای پرندگان سمی نباشند. گیاهان آپارتمانی که طوطی شما نباید بخورد عبارتند از پیچک، زنبق، فیلودندرون، هالی، دارواش و پوانستیا. حیوان خانگی شما دانه ها را هم دوست دارد، اما رژیم غذایی نباید فقط مختص به دانه ها باشد چون ممکن است عمر آن ها را کوتاه کند.

غذای طوطی سانان در جنگل چیست؟

بیشتر طوطی‌ های وحشی گیاه ‌خوار هستند و انواع مختلفی از میوه ‌ها، مغزها، دانه ‌ها، توت ‌ها و گل‌ ها را استفاده می‌کنند. برخی از گونه ها به طور گسترده از گرده و شهد تغذیه می کنند و حتی دارای زبان های تخصصی با نوک قلم مو برای خارج کردن این مواد از گل ها هستند. بیشتر طوطی ها از آنجایی که بسیار مغذی هستند، فرصت خوردن این مواد را از دست نمی دهند و حتی مشاهده شده که آجیل های موجود را نادیده می گیرند و در مسافت های طولانی به جستجوی آنها می پردازند.

گونه های خاصی از آنها همه چیزخوار هستند و هم مواد گیاهی و هم حیوانی مصرف می کنند و یا حتی حشره خوار هستند، در این صورت، بیشتر رژیم غذایی آنها شامل حشرات و حلزون ها می شود. بسیاری از طوطی های وحشی تخم پرندگان و گاهی اوقات حتی تخم های خود را نیز می خورند. آنها ساعات زیادی از روز را به شکار و جستجوی غذا می گذرانند.

پیشنهاد مطالعه: غذای طوطی چیست

متأسفانه تعداد طوطی های وحشی در جهان به دلیل تغییر زیستگاه و بیماری ها در حال کاهش است. علیرغم ممنوعیت های تجاری برای محافظت از آنهایی که در فهرست گونه های در خطر انقراض هستند، طوطی ها هنوز به طور غیرقانونی صید و در برخی کشورها فروخته می شوند. تلاش‌ های حفاظتی برای محافظت از طوطی‌ های وحشی، امیدواریم آنها را در اطراف نگه دارد و برای بسیاری از نسل‌ های آینده خوب غذا بخورند.

احتیاط کنید!!!

موارد زیر می توانند برای طوطی مضر یا کشنده باشند: آووکادو، شکلات، نوشیدنی های الکلی، محصولات کافئین دار، پیاز، سیر، غذاهای شور و سرخ کردنی، دانه های سیب/ گیلاس.

این مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ کس دوست ندارد هر روز یک غذای مشابه بخورد، از جمله طوطی ها. بنابراین، توصیه می‌شود برای علاقه ‌مند نگه داشتن دوست پردارتان، غذاهای متنوعی را در نظر بگیرید. در میان غذاهای پخته شده، یک قانون کلی که باید به خاطر داشت این است: اگر چیزی برای انسان سالم است، برای طوطی نیز مفید است.

در نهایت

طوطی های می توانند حیوانات خانگی عالی و شگفت انگیزی باشند که توسط صاحبان خود مورد توجه قرار می گیرند. این در حالی است که از آنها به خوبی مراقبت شود. چه در خانه چه در طبیعت. چرا که طوطی ها به عنوان شکارچیان بذر اجتماعی و متحرک ممکن است نقش مهمی در ساختار اکوسیستم های جنگلی موضعی داشته باشند. متاسفانه تخریب شدید زیستگاه و تکه تکه شدن در جنگل های استوایی، طوطی ها را به عنوان شکارچیان دانه در مقیاس متوسط ​​در معرض خطر خاصی قرار داده و ممکن است به کاهش جمعیت بسیاری از گونه های آنها بی انجامد.

گردآوری توسط: فروشگاه طوطی سانان تهران طوطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *