بهترین طوطی برای نگهداری در آپارتمان

بهترین طوطی برای نگهداری در آپارتمان

اگر تنها زندگی می کنید یا خانواده کوچکی هستید و به دنبال سرگرمی ای بی دردسر و مقرون به صرفه هستید، پرندگان میتوانند گزینه مناسبی باشند. شاید داشتن پرنده ای مثل طوطی چالش برانگیز باشد، اما به دلیل ایجاد صداهای دلنشین و حرکات و رفتارهای جالب و بامزه میتوانند بسیار سرگرم کننده باشند. حیواناتی هستند که اگر نحوه مراقبت و نگهداری از آنها را بلد باشید، به راحتی قابل مدیریت هستند.

به هرحال موضوع دیگری که در این بین مهم است، دیگر ساکنین ساختمان و همسایگان هستند. شاید آنها به اندازه شما که عاشق سروصدای پرنده یتان هستید، عاشق این کار آنها نباشند و این امر را مزاحمت تلقی کنند. به همین منظور می خواهیم در اینجا برخی پرندگان که مدیریت آنها آسان بوده و ساکت تر هستند و مزاحمتی برای همسایگان شما ایجاد نمی کنند را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید…

لیست بهترین نژاد طوطی مناسب برای نگهداری در آپارتمان

پرنده هایی که در لیست زیر معرفی می‌کنیم بهترین طوطی هایی هستند که می توانید با کمترین دردسر در خانه نگهداری کنید.

عروس هلندی cockatiel مناسب برای نگهداری در خانه

  • پرنده کوکتل: عروس هلندی یا به انگلیسی Cockatiel میتواند انتخابی دوست داشتنی برای شما باشد. چرا که دارای شخصیت هایی هستند که ما را به یاد خاکستری آفریقا می اندازند، زیرا آنها عاشق گذراندن وقت با انسان های خود هستند. میتوانید این پرندگان را با دست پرورش دهید، آنها به شما اعتماد می کنند و پیوند شما تقویت می شود. نرها می توانند یاد بگیرند که برخی از آهنگ ها را به راحتی سوت بزنند و حتی ممکن است کمی صحبت کنند. اگرچه آنها عاشق آواز خواندن هستند، اما این پرندگان به اندازه سایر خانواده طوطی ها صدای بلندی ندارند، بنابراین برای آپارتمان نشینان عالی هستند. این پرندگان بسیار فعال هستند و عاشق بازی کردن هستند. سوف برای آنها بسیار مهم است. به همین دلیل برای قفس طوطی خود، سکوهای مناسب و تعداد مناسبی از نشیمن گاه ها را تهیه کنید.
  • مرغ عشق: بسیاری تنها به دلیل نام جذاب آنها به پذیرش مرغ عشق علاقه مند می شوند. مرغ عشق ها، طوطی‌ هایی بسیار فعال، کنجکاو و پر جنب و جوش هستند که می‌توانند به فرزندی خوب برای شما تبدیل شوند. اندازه طول آنها معمولاً ۵ تا ۷ اینچ است و میانگین طول عمر آنها بین ۱۰ تا ۱۵ سال است. به دلیل کوچک بودن به بهترین وجه جفت می شوند، اما به دلیل پیوند محبت آمیزی که تمایل به ایجاد آن دارند، شناخته شده اند. هنگامی که مرغ عشق ها به طور مناسب با فضا و اسباب بازی ها مشغول شوند، جمعی نسبتاً آرام، ملایم و عالی را تشکیل می دهند. پچ پچ و سوت آنها معمولاً در طول روز است و با آموزش و اسباب بازی آنها نباید آنقدر تند شوند که همسایه های شما را عصبانی کنند.
  • فنچ ها و قناری ها: فنچ ها و قناری ها شاید مانند طوطی یا کاکائوها نیستند، اما می توانند حیوان خانگی مناسبی برای افرادی باشند که دوست دارند یک دوست پَردار کوچک را برای همراهی داشته باشند. معمولا قناری ها برای آواز پرورش داده می شوند. هر گونه دارای نقاط قوت آشکار است، اما صاحبان احتمالی باید در مورد گونه تحقیق کنند تا مشخص کنند کدام نوع برای خانه یا آپارتمان آنها مناسب است. در حالی که قد کوچک قناری ممکن است باعث شود آنها حیوانات خانگی خوبی برای بچه ها به نظر برسند، بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنید چرا که این پرندگان بسیار شکننده هستند و به راحتی می ترسند و ممکن است در خانه ای با بچه های بسیار کوچک عملکرد خوبی نداشته باشند.
  • پیونوس: اگر به دنبال پرنده ای بزرگتر با طبیعتی آرام هستید، طوطی پیونوس گزینه ای مناسب است. این پرندگان اعتماد به نفس دارند و نیازی به صدا زدن ندارند. انواع مختلفی دارند، بنابراین برای یافتن بهترین نوع آن و تطابق با سبک و فضای زندگی خود، تحقیقات لازم را انجام دهید. اگر می خواهید یک مدل زیبا و رنگارنگ داشته باشید، به سراغ پیونوس بال برنزی بروید. از طرف دیگر، اگر فردی کنجکاو و باهوش هستید، می توانید پیونوس کلاه سفید را انتخاب کنید. اگر پرنده بزرگ‌ تری می‌خواهید، اعضای خانواده پیونوس‌ها، مانند پیونوس سر آبی یا پیونوس بال برنزی، به دلیل طبیعت آرام خود شناخته می ‌شوند. این پرندگان معمولاً آرام و ملایم هستند و تمایلی به گاز گرفتن ندارند.
  • پاراکیت ها: منشأ این طوطی ها در استرالیا است و بیش از ۱۲۰ گونه دارند. پاراکیت ها، حیوانات خانگی بسیار محبوب در آمریکا هستند و در خارج از ایالات متحده نیز به آنها باجک یا باجی می گویند. این پرندگان بسیار باهوش هستند و می توان به آنها گفتن کلمات را آموزش داد. می توانند ۱۰ تا ۲۰ سال زندگی کنند و کاملا اجتماعی هستند. آنها به مشارکت انسانی و همچنین سرگرمی های فراوان برای شاد نگه داشتن نیاز دارند. آنها به خصوص عاشق حمام کردن هستند، بنابراین برنامه ریزی کنید تا به طوطی تان دسترسی زیادی به آب بدهید. می توانید آنها را طوری آموزش دهید که روی دست شما بنشینند. دوستان وفاداری هستند و با بچه ‌های خانه نیز به خوبی رفتار میکنند، به شرطی که بچه‌ها تحت نظارت باشند و به آنها آموزش داده شود که به آرامی با پرندگان رفتار کنند.
  • سبیل ها: طوطی سبیل با وجود نام بامزه ای که دارد، یک طوطی باورنکردنی است که بسیار باهوش و بازیگوش است. پیدا کردن طوطی ای که از طوطی سبیل باهوش تر و بازیگوش تر باشد، چالشی بزرگ محسوب می شود. اندازه طول این طوطی ها معمولا ۱۳ تا ۱۶ سانتی متر است و ۱۰۰ تا ۱۳۰ گرم وزن دارند. میانگین طول عمر آنها نیز بین ۲۰ تا ۲۵ سال است.
  • طوطی سنگال: بسیاری از طوطی ها می توانند نسبتاً پر سر و صدا و خواستار باشند، اما طوطی های سنگالی معمولاً آرام و ساکت، بی عیب و نقص و خوش گذران هستند. این پرندگان اغلب تنها با یک نفر ارتباط برقرار می کنند و در تعامل روزانه با خانواده خود رشد می کنند. آنها فقط به یک محفظه با اندازه متوسط ​​نیاز دارند، اما باید تا حد امکان زمان خارج از قفس برای ورزش و غنی سازی داشته باشند. میانگین طول عمر آنها به ۵۰ سال میرسد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید طوطی

در نهایت

سوال پیش می آید که چه چیزی میتواند یک طوطی را برای نگهداری در آپارتمان مناسب سازد. به طور کلی، در مورد زندگی یک طوطی در آپارتمان دو موضوع ابتدایی وجود دارد: شخصیت و اندازه آنها. در مورد شخصیت آنها، معمولاً هر چه طوطی ملایم تر و آرام تر باشد، برای آپارتمان مناسب تر است. یک طوطی پرسروصدا و پر هیاهو ممکن است برای سازگاری با زندگی در آپارتمان مشکل داشته باشد، اما در بیشتر موارد، این مسئله نباید خیلی بزرگ باشد. در مورد فضای زندگی، هرچه فضای آزاد تری داشته باشند، بهتر است. اگر غیر این باشد، تا زمانی که وقتتان با کیفیت بگذرد با  طوطی تان، همه چیز خوب پیش خواهد رفت.

این را هم به خاطر بسپارید که اگر به ‌دنبال پرنده ‌ای آرام هستید، از خرید گونه ‌هایی مانند کاکادو و ماکائو که معروف به پرسروصدایی هستند، اجتناب کنید. اما به خاطر داشته باشید که هر پرنده متفاوت است. اگرچه برخی از گونه‌ ها معمولاً صدای کمتری تولید میکنند، همیشه پرنده‌ ای را که می‌ خواهید به خانه بیاورید، قبل از خریدن آن را ارزیابی کنید تا نه برای خودتان و نه برای اطرافیان و به خصوص همسایگان مشکلی به وجود نیاورند.

گردآوری توسط: /https://tehrantooti.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *