اسم برای عروس هلندی

اسم برای عروس هلندی نر و ماده ایرانی و خارجی جدید 1401

انتخاب اسم برای عروس هلندی که یک طوطی کوچک استرالیایی است که هنوز در طبیعته جنگل های استرالیا زندگی می کند. طول مناسب پرنده باعث می شود همه افراد، چه کودکان و چه بزرگسالان، سرگرمی و نوازش کوکاتیل یا عروس هلندی را آسان کنند، بدون اینکه نگران گاز گرفتن یا اضافه وزن باشند. اگر به دنبال یک حیوان خانگی زیبا و در عین حال خوش صحبت و کم هزینه هستید، عروس هلندی یکی از بهترین گزینه برای شما می باشد.

اسم عروس هلندی نر و ماده (طوطی)

قبل از اینکه اسم برای عروس هلندی نر و ماده انتخاب کنید، ۳ تا ۵ خصوصیت مهم آن را بر اساس میزان اهمیت بنویسید. مثلا زیبا، شجاع، کنجکاو، دوس داشتنی و بانمک، حالا سعی کنید اسمی را انتخاب کنید که نشان دهنده این خصوصیات باشد.

چند نکته مهم در انتخاب اسم عروس هلندی نر و ماده که باید دقت داشته باشید: اسم کوتاه و راحت باشد، به ریشه نام توجه کنید، از اسامی عجیب و غیر متعارف استفاده نکنید. در ادامه برای انتخاب یک اسم مناسب برای عروس هلندی (cockatiel) با ما همراه باشید.

اسم عروس هلندی خاکستری

مطمئناً هیچ چیزی بهتر از این نیست که برای اولین بار عروس هلندی خاکستری خود را به خانه بیاورید. شما قفس عالی ای را انتخاب کرده اید، همچنین مجموعه ای از اسباب بازی ها و فعالیت های جذاب را آماده کرده اید که کمک میکند تا ذهن آنها تیز شده و قلب آنها پر از شادی شود. خود شما نیز قرار است با نگهداری از حیوان خانگی زیبا و دوست داشتنی خود، سفر و لذت جدیدی را آغاز کنید، اما شاید مانعی وجود داشته باشد! که به نظر نمی‌رسد، نتوانید از آن عبور کنید.

پیشنهاد مطالعه: عروس هلندی تربیت، نگهداری، تغذیه

بهترین نام برای عروس هلندی Cockatiel Names

به دنبال یک نام بی عیب و نقص برای دوست پَردار خود (طوطی) هستید؟ اما نمیدانید چه نامی برازنده اوست؟ نگران نباشید!!! چرا که ما بیشتر نام های عروس هلندی (cockatiel) را در اینجا گنجانده ایم تا شما همراهان گرامی دغدغه ای برای انتخاب اسم نداشته باشید و بتوانید از بین اسامی ذکر شده یکی را انتخاب کنید.

فهرستی از اسم های مناسب و بانمک برای عروس هلندی

در اینجا مواردی را بر اساس ایده هایی با الهام از رنگ پرها یا نشانه های منحصر به فرد، ویژگی های شخصیتی، چند پیشنهاد تحت تأثیر پرندگان معروف و در نهایت نام های شایان ستایش برای یک جفت cockatiel بیان نموده ایم که خیلی میتواند به شما در انتخاب نام کمک کند.

۱- انتخاب اسم برای عروس هلندی نر و ماده ایرانی و خارجی

همانطور که گفتیم عروس هلندی ها دارای نژادهای مختلفی مانند نر و ماده ایرانی و خارجی هستند، که از دو جنس (پسر و دختر) تشکیل شده اند که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارند. مثلا کاکلی های نر باهوش هستند و به افرادی که نام همدیگر را صدا میزنند پاسخ میدهند. کاکلی های ماده می‌توانند تقلید صدا انجام دهند. برخی از اسامی که متناسب با جنسیت و نوع رفتار پرنده شما است عبارتند از:

 • اسم برای عروس هلندی ماده: کلئو – هارمونی – پیچک – جسی – لینا – آوا – اسکای – الی – لونا – کولی – پیکسی – میرینوس – بادی – توبی – روستِر.
  .
 • اسم برای عروس هلندی نر: لئو – آفتابی – بلوند- تامی – جک – اسکار – ریو – آلبوس – رفیق – توییتی – جورج – پیکا – آریل – پِتی – جِرِنی.

۲- اسم های بانمک برای عروس هلندی ۱۴۰۱

هر کاکوتی ملزم به داشتن مجموعه ای از ویژگی های عجیب و غریب خود است که میتواند منبع خنده و سرگرمی برای صاحب خود باشد. اگر متوجه می‌ شوید که کوکاتیل شما احمقانه ‌ترین شخصیت‌ ها را دارد، میتوانید از نام هایی بانمک ۱۴۰۱ که جنبه طنز دارند استفاده کنید. برخی از این اسامی عبارتند از:

چتری – جک کواکر – خلبان – چشم عقابی – چیک جگر -پُفی – قرمزی – نوک طلا- پی وی – مریل چیپ – کوکی چان – وراج – فندق – مارگو – فاری – پیکسی

۳- انتخاب نام عروس هلندی خاکستری، سفید، زرد و رنگی

یکی از دلایل معروفیت کاکوتی ها، بدن های براق، پرهای بالای سر و مجموعه ای از گونه های رنگارنگ آنها است. پس یکی از ساده ترین راهها برای پیدا کردن نام، الهام گرفتن از ترکیب رنگ آنها است. در زیر به چند رنگ رایج خاکستری، سفید و رنگی که برای نام های هر رنگ مناسب است، اشاره کرده ایم.

 • نام های رایج عروس هلندی خاکستری: سنگ لوح – بید – راکی – سیاره تیر – زمستان – ثور – اقیانوس – سایه – خاکستری – دود.
 • اسم های رایج cockatiel سفید: میسو – بلوندی – آسپن – مروارید – ابری – کاسپر – نیلوفر آبی.
 • نام های رایج عروس هلندی های رنگارنگ: کامو – کالیپسو – هارلکین – زورو – گینگهام – رنگارنگ – ترینیتی – تاکس – شورون – توید.
 • نام های رایج برای cockatiel زرد: پاستل – سول – بامبل – املت – نرگس – گلدی – خوشحال – بووی – ناچو – دلپذیر.

پیشنهاد مطالعه: تشخیص سن و جنسیت عروس هلندی

 

خرید قفس عروس هلندی

۴- اسم های جالب و قشنگ برای طوطی عروس

عروس هلندی ها شیرین ‌ترین شخصیت‌ها را دارند، زیرا در تعامل رشد میکنند و از نوازش عالی لذت میبرند. میتوانید از بین اسباب بازی ها و یا غذای مورد علاقه یشان نیز اسم انتخاب کنید. از جمله این نام های قشنگ میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

نخودی – باقلا – کواکرز – ویجت – تره – ویلبر – پیراشکی – عسلی – آلبالو – مارش – مالمو – هلو – مافین – کلوچه – توینکی – تاترتوت – نباتی – قندی – کیوی – تیکی – مکس – تانگو – مانگو.

مشاهده محصولات: سرلاک عروس هلندی

۵- استفاده از نام های معروف پرندگان به همراه مشاهده معنی

وقتی صحبت از نامگذاری حیوانات خانگی به میان می‌آید، همه ی پیشنهادات معمولاً پرنده ‌ای هستند. یکی از آنها کاربرد نام پرندگان معروف در شخصیت های کارتونی است. مانند:

پوکمون – بمب (انگری بردز) – دافی (لونی تونز) – ارول (هری پاتر) – فلیت (پوکوهانتس) – ووداستاک (بادام زمینی) – آقای پینگ (پاندای کونگ فوکار)- بلوز (انگری بردز) – ریکو (ماداگاسکار) – زازو (شیرشاه) – جیمبو.

۶- ایده نامگذاری برای یک جفت عروس هلندی

تا اینجای مطلب اسامی به صورت تک ذکر شدند حال اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که دو کاکوتی انتخاب کرده اید، احتمالا انتخاب نام هایی که مکمل یکدیگر باشند، در عین اینکه دشوار بوده، سرگرم کننده نیز خواهد بود. در زیر تعدادی از اسامی هستند که میتوانند مورد علاقه شما باشند نظیر:

لاوی و داوی – بن و جری – هیو و دیوی – چیپ و دیل – مک و پنیر – جکیل و هاید – چاکی و ترشی – الماس و زغالی – لیلو و کوک – بادام زمینی و کره – شاد و خوش شانس.

شما میتوانید اسم های عروس هلندی را به صورت جدول و تفکیک شده در پایین صفحه مشاهده کنید.

جدول اسم عروس هلندی

اسم عروس هلندی بانمک:بامزه: پشمک - فندق - گردو - نبات - کنجدقشنگ: آلبالو - آهوی - بامبو - هارپر - لیدیزیبا: خانم پری - پر قشنگ - حنایی - نازپر - طوروس
اسم عروس هلندی رنگی:خاکستری: سایه - خاکستری - عشقول - پروس - بلوسفید: مروارید - ابری - جوول - ثور - نیلوفررنگی: سانی - سوفیا - پیتا - سلین - چا چا
اسم عروس هلندی پسر و دختر:پسر: پوفی - جک - جوزفین - اسکار - سامیدختر: لیسی - لیدیا - لیندا - مریدا - آنسلجفت: فندق و قندی - تاکی و تیکی - یوگی و یوشی - مخمل و مخملی - تئو و تیپی
اسم عروس هلندی معروف:کارتونی: تیکی - تافی - جیمبو - وینسنت - پینگخارجی: واسل - جی جی - مکس - مارگو - ساشاایرانی: گلی ـ جیگر - طلا - سانی - بلا

خرید سرلاک عروس هلندی

آشنا کردن عروس هلندی به اسمش

اولین اقدامی که باید پس از آوردن پرنده به خانه انجام دهید این است که با پرنده ارتباطی قوی برقرار کنید. این امکان وجود دارد که پرنده‌یتان بترسد و به محیط جدید خود شک داشته باشد. چند روزی زمان بگذارید و صبور باشید، بخشی از روند اجتماعی کردن عروس هلندی می‌تواند آموزش و یاد دادن اسم او باشد.

برای آن‌ که اسم پرنده را به او یاد بدهید، ابتدا باید محیطی آرام را برای او فراهم کنید. استفاده از تشویقی حین آموزش اسم عروس هلندی، یک راهکار آموزشی مناسب است که شما می‌توانید برای این کار از میوه یا تخمه استفاده کنید.

سخن آخر

پیدا کردن نام مناسب برای عروس هلندی که دارید شاید کار دشواری باشد! و امیدواریم که توانسته باشید نامی مناسب برای cockatiel خود پیدا کرده باشید. در غیر این صورت، امیدواریم از مطلب ما الهام گرفته و اسمی درخور و شایسته برای حیوان دوست داشتنی خود انتخاب کنید. همچنین نیازی به تفکر بیش از حد برای انتخاب اسم نیست، گرچه ممکن است گاهی اوقات سخت به نظر برسد.

مطمئنا هر اسمی که شما دوست داشته باشید و مدام آن را تکرار کنید، پرنده یتان نیز با آن نام آشنا شده و حتی آن را تکرار خواهد کرد و در نتیجه از کار شما پیروی کرده و برای او نیز نام انتخابیش دوست داشتنی خواهد بود.

گردآوری توسط: فروشگاه طوطی سانان تهران طوطی

43 دیدگاه برای “اسم برای عروس هلندی

 1. فرنیا شیبانی گفته:

  متلبی کاملا اشتباه و غیر اخلاقی.
  عروس هلندی مگه مسخره ی ماست؟
  این چیه مک و پنیر فلانی جوکر و ……
  باید اسم مناسب باشه ، این اسما مال طوطی هایی که واقعا این اسم ها به شخصیت شان می آید گذاشته شود…. مثلا اسم طوطی من پیکو است ولی شما نشانه ای از است پیکو اینجا دیدید؟؟ این سایت معتبر نیست.

 2. شکوفه گفته:

  بسی لذت بردم از مجموعه اسمی که ارائه کردید. خیلی کمک میکنه به انتخاب اسم برای پرنده و حتی حیوان خونگی. داشتن اسم برای پرنده قطعا پل ارتباطی خوبی خواهد بود با صاحب خودش . موفق و موید باشید

 3. حدیثه شهند گفته:

  برای اسم به نظرم نیاز به مقاله معتبر نیست چون سلیقه ای هست مثل انتخاب اسم فرزند، من اسم عروس هلندی نر خودمو گذاشتم لوکا. مهم اینه که خودم از صدا کردنش لذت ببرم و پرنده این اسمو درک کنه.

 4. سمیه گفته:

  من یه جفت عروس هلندی نر و ماده دارم اسم ماده رو تاتی واسم نر رو توتو گذاشتم خیلی شیطون وبازیگوش هستن.. توتو تازه یک هفته ای میشه به حرف زدن افتاد😍🙆‍♀️

  • admin_TT گفته:

   سلام
   متاسفم.
   کمی بهتره با دقت تر از پرنده ها مراقبت کنید و وقتی از قفس بیرونن حتما درب و پنجره ها رو ببندید یا از جلیقه های پروازی که تو بازار هست برای بیرون بردن استفاده کنیم
   چون واقعا پرنده ها قابل پیش بینی نیستن

 5. الی گفته:

  یه دونه عروس هلندی داریم تمام خونه رو زیرو کرده هرچی صداشم میکنیم انگار نه انگار . میخوام یه اسم خوب برایش انتخاب کنم تا صداش کنم برگرده بیاد

  • admin_TT گفته:

   سلام
   حتما این کار رو انجام بدبد و اینو بدونید که همه ی طوطی ها با تمرین و تکرار عادت به انجام کارها میکنن و نیاز به صبر برای تربیت دارند

  • admin_TT گفته:

   سلام
   دقیقا با نظرتون موافقم پرنده هاهم شخصیت خاصی دارند که بهتره براساس شخصیتشون براشون اسم انتخاب بشه و چون به اون اسم عادت میکنن بهتره با دقت انتخاب بشه

 6. Mkad گفته:

  من اسمی که برای عروس هلندیم انتخاب کردم جز اینها نیست اماگفتم بگم شاید خشتون بیاد
  اسم عروس هلندی زرد: لیمو
  از نظر من اسم جالبی هست.

 7. بارانا گفته:

  اسم هایی که برای جفت پیشنهاد داده شده افتضاح

  اینا بد نیستن:

  جسی و لویی، دارا و سارا، خسرو و شیرین، ناری و باری، تدی و بتی، لولک و بولک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *